CPFC Polska

Adaramola i Mooney powołani do kadry Irlandii U19

Adaramola i Mooney powołani do kadry Irlandii U19
cpfc.co.uk

Tayo Adaramola i Fionn Mooney zostali zaproszeni do udziału w obozie treningowym reprezentacji Irlandii do lat 19.

Pierwszy z nich to lewy obrońca, który był jedną z ważniejszych postaci drużyny U18. W minionym sezonie zagrał w 24 meczach pod wodzą Paddy'ego McCarthy'ego. Dodatkowo trzykrotnie dostał szansę pokazania się w zespole do lat 23. 17-latek nigeryjskiego pochodzenia ma już na swoim koncie kilka występów w reprezentacji U17 - zagrał we wszystkich spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 17. 

Mooney z kolei to bardzo ciekawy przypadek, gdyż ten utalentowany ofensywny pomocnik ma aż trzy obywatelstwa. W swojej karierze grał już w barwach narodowych Synów Albionu, teraz weźmie udział w obozie Irlandczyków, a na upartego może też wyczekiwać na kontakt ze strony walijskiej federacji. Jeśli jego kariera będzie dalej rozwijać się w takim tempie jak obecnie, to rówieśnik Adaramoli będzie miał twardy orzech do zgryzienia w przyszłości. Poprzedni sezon Premier League U18 zakończył z 4 bramkami w 19 występach. 

Wspomniany obóz treningowy będzie miał miejsce na boiskach Uniwersytetu Loughborough i potrwa dokładnie cztery dni. Selekcjoner Tom Mohan będzie przyglądał się na nim aż 29 zawodnikom.