CPFC Polska

Benteke otrzymał propozycję nowej umowy

Benteke otrzymał propozycję nowej umowy
cpfc.co.uk

Christian Benteke może zostać w Crystal Palace - klub chce przedłużyć z nim kontrakt o dwa lata, jednakże na razie nie wiadomo jaka będzie decyzja belgijskiego napastnika - donosi belgijski dziennik Het Laatste Nieuws.

30-latek w minionym sezonie wrócił do świata żywych i po przeszło trzech latach posuchy strzeleckiej w końcu wrócił do wysokiej formy. Rozgrywki zakończył z 10 trafieniami na koncie, dokładając do tego 1 asystę. Niewątpliwie był jednym z liderów ekipy The Eagles i dzięki jego bramkom zdobyliśmy wiele ważnych punktów, które zagwarantowały nam dosyć szybkie utrzymanie w Premier League.

Reprezentant Belgii na stole ma oferty z Turcji, Bliskiego Wschodu i Belgii. Mimo tego wszystko wskazuje na to, że pozostanie na dłużej w południowym Londynie. Póki co dostał czas do namysłu i przede wszystkim odpoczynku przed EURO 2020, na które został powołany przez selekcjonera kadry Czerwonych Diabłów, Roberto Martineza. 

Choć media o tym nie wspominają, to niezwykle interesującą kwestią są zarobki Big Bena. Obecnie zarabia on 120 tysięcy funtów tygodniowo i wydaje się to niemożliwe, że zarząd Palace zaakceptuje identyczne warunki płacowe. Należy pamiętać, że przez trzy poprzednie sezony Benteke strzelił tylko 6 goli i zwykle był cieniem samego siebie. Nowa umowa jest warta ryzyka, ale tylko pod warunkiem sporej obniżki.