CPFC Polska

Butland o krok od transferu do Crystal Palace

Butland o krok od transferu do Crystal Palace
stokecityfc.com

Powiedzmy sobie szczerze - chyba nikt nie spodziewał się, że (prawdopodobnie) ostatnim transferem Orłów w Deadline Day będzie bramkarz. A jednak! Rezerwowy golkiper Crystal Palace, Wayne Hennessey doznał poważnej kontuzji w trakcie meczu reprezentacji Walii i włodarze The Eagles muszą na gwałt szukać jego zastępcy.

Wybór padł na niegdyś świetnie zapowiadającego się bramkarza, Jacka Butlanda. 27-latek obecnie broni barw Stoke City. Z premedytacją nie napisaliśmy, że gra w barwach Grancarzy, gdyż ostatni raz na boiskach Championship pojawił się w lipcu. Obecnie przegrywa rywalizację z Adamem Daviesem, który notabene zastąpił wspomnianego Hennessey'a w trakcie spotkania z Bułgarią. 

Według informacji podanych na łamach portalu London News Online, Wayne Hennessey nie będzie zdolny do gry co najmniej przez cztery miesiące. Butland z chęcią przeniesie się na Selhurst Park, ale Palace ma bardzo mało czasu na sfinalizowanie warunków umowy, gdyż krajowe okno transferowe zamyka się o godzinie 18:00 czasu polskiego. W tej chwili trwają zaawansowane negocjacje i pozostało nam trzymać kciuki, aby zakończyły się pomyślnie.

Podstawowym golkiperem ekipy Roya Hodgsona jest Vicente Guaita, który jest jednym z pewniejszych punktów zespołu. Tym samym były 9-krotny reprezentant Anglii raczej nie będzie mógł liczyć na grę w Premier League - na osłodę zostanie mu FA Cup. Wychowankowi Birmingham City wraz z końcem trwającego sezonu wygasa kontrakt z The Potters, więc jego transfer na SE25 będzie kosztował grosze. Nie podano jednak dotychczas konkretnej kwoty.