CPFC Polska

Cabaye wrócił do PSG w nowej roli

Cabaye wrócił do PSG w nowej roli
cpfc.co.uk

Yohan Cabaye w lutym bieżącego roku zakończył piłkarską karierę i już znalazł nowe zajęcie. Były reprezentant Francji będzie pracownikiem akademii Paris Saint-Germain. 

35-latek był zawodnikiem Crystal Palace w latach 2015-2018 i wówczas za jego transfer z paryskiego klubu zapłaciliśmy rekordowe 10 milionów funtów. Były pomocnik w czerwono-niebieskiej koszulce wystąpił 109 razy, strzelił 10 bramek i zanotował 6 asyst. Po dziś dzień jest uważany przez kibiców z południowego Londynu za jednego z lepszych graczy, którzy byli w zespole od momentu awansu do Premier League w 2013 roku. 

Francuski dziennik L'Équipe donosi, że wychowanek Lille był widziany we wtorek w biurach Les Parisiens i zostanie dyrektorem sportowym sektora młodzieżowego we wspomnianej akademii. Paryżanie w ostatnich latach mieli spory problem z utrzymywaniem utalentowanych piłkarzy, którzy woleli stawiać pierwsze kroki w dorosłym futbolu gdzie indziej. Cabaye ma to zmienić - trzeba otwarcie przyznać, że trudne zadanie przed nim.