CPFC Polska

Clyne przedłuży umowę

Clyne przedłuży umowę
cpfc.co.uk

Kibice Crystal Palace mogą być spokojni. Roy Hodgson potwierdził bowiem, że nasz wychowanek, Nathaniel Clyne przedłuży umowę z klubem.

Były reprezentacyjny obrońca wrócił na Selhurst Park w październiku ubiegłego roku po ośmiu latach występów w innych zespołach z Southampton i Liverpoolem na czele. Wówczas wiele osób miało wątpliwości co do jego przydatności, gdyż 29-latek dochodził do siebie po długiej rehabiliacji spowodowanej zerwaniem więzadeł. Z tego też powodu z jego usług zrezyngował menedżer The Reds, Jürgen Klopp i nie przedłużył kontraktu z Anglikiem.

Obecna umowa prawego defensora wygasa wraz z końcem stycznia, lecz dobrą postawą na przestrzeni ostatnich miesięcy Clyne wywalczył prolongatę. Dla wspomnianego na początku Hodgsona bardzo na tym zależało, gdyż wciąż gotowy do gry nie jest nasz letni nabytek, Nathan Ferguson i gdyby nie obecność doświadczonego obrońcy 73-letni szkoleniowiec na prawej stronie defensywy miałby do dyspozycju tylko Joela Warda. 

Gracz urodzony w południowym Londynie w obecnym sezonie Premier League wystąpił w 9 spotkaniach, w których udało mu się zanotować 1 asystę. Gdy tylko dopisuje mu zdrowie, wyraźnie wygrywa rywalizację z Wardem i jest niezastąpiony w podstawowym składzie.