CPFC Polska

Eze stoi przed wyborem reprezentacji. Czy Nigeria go skusi?

Eze stoi przed wyborem reprezentacji. Czy Nigeria go skusi?
cpfc.co.uk

Eberechi Eze nie wybrał jeszcze dla której seniorskiej reprezentacji będzie grać. Z jednej strony powołaniem do kadry kusi go Nigeria. Z drugiej obecny szkoleniowiec The Eagles, Roy Hodgson namawia go do cierpliwości w kwestii ewentualnego powołania od Gaterha Southgate'a. 

Wcześniej czy później ofensywny zawodnik Palace będzie musiała podjąć decyzję. Podobno obecna sytuacja 22-latka przypomina Royowi Hodgsonowi jego próby przekonania Jacka Grealisha, by wybrał Anglię zamiast Irlandii. Jak wiadomo Anglik jest teraz głównym rozgrywającym reprezentacji narodowej i jednym z najlepszych pomocników w lidze. Nasuwa się pytanie, czy tak samo będzie z Eze? Młody gracz jest na początku swojej piłkarskiej kariery. W Nigerii od razu może zostać gwiazdą, wokół której będzie budowany zespół. W reprezentacji Anglii konkurencja jest zdecydowanie większa. Dużym plusem w wyborze Lwów Albionu może być fakt, iż jest to zdecydowanie mocniejsza drużyna, z którą łatwiej walczyć o europejskie czy światowe trofea.

Wraz z każdym kolejnym meczem, w którym Eze udowadnia swoją wartość na najwyższym poziomie, kwestia międzynarodowej przyszłości staje się coraz poważniejsza. Co ciekawe podobno z młodziutkim Eberechim nigeryjska federacja kontaktuje się minimum raz w tygodniu, namawiając go przy tym do przywdziania ich narodowej koszulki. 

Podczas gdy Nigeria jest gotowa na błyskawiczne wejście Eze do swojego zespołu, w Anglii nie ma gwarancji na grę. Na przykład Grealish podjął decyzję w 2015 roku, ale w pełni zadebiutował dopiero w zeszłym roku. Hodgson powiedział w wywiadzie:

„Czy Eze jest w tej chwili gotowy na wejście do seniorskiej kadry? Nie sądzę. Na ten moment jest tak wielu graczy na jego pozycji, że nie ma szans na grę w wyjściowej jedenastce. Mam nadzieję, że utrzyma swoją pozycję w kadrze U21, będzie się dalej rozwijał, a na pewno wpadnie w oko Garetha Southgate'a". 

Eberechi Eze wnosi wielką jakość do zespołu Crystal Palace. W ostatnich trzech meczach zaliczył bramkę na wagę zwycięstwa z Wolves oraz dołożył do tego kluczową asystę w wygranym spotkaniu przeciwko Newcastle. Bez wątpienia młody zawodnik jest na ustach wszystkich kibiców Orłów. Pozostało nam czekać na jego decyzję odnośnie wyboru reprezentacji. Po cichu liczymy jednak, że Eze będzie cierpliwy i poczeka na propozycję z angielskiej kadry. Teraz najważniejsze by udowadniał swoją wartość jak najdłużej w klubowej koszulce Crystal Palace.