CPFC Polska

Gray może trafić do Palace. Rozmowy trwają

Gray może trafić do Palace. Rozmowy trwają
premierleague.com

Crystal Palace prowadzi negocjacje z Leicester City w sprawie pozyskania Demaraia Graya - informuje Alan Nixon z The Sun, którego doniesienia potwierdzili już dziennikarze Sky Sports i The Athletic. 

Były młodzieżowy reprezentant Anglii nie figuruje w planach menedżera Lisów, Brendana Rodgersa na resztę sezonu i dał mu wolną ręką w poszukiwaniu nowego pracodawcy. 24-latek jest do pozyskania ze bezcen, gdyż latem kończy mu się kontrakt z The Foxes. Jeśli przedstawicielom Crystal Palace uda się dojść do porozumienia z Grayem co do warunków osobistej umowy, to na konto Leicester City trafi niespełna 1,8 miliona funtów. 

Wedle niektórych plotek wychowanek Birmingham City ma na Selhurst Park zająć miejsce Androsa Townsenda, który jest na wylocie z klubu. 29-latek nie spełnia pokładanych w nim nadziei i o ile znajdzie się na niego kupiec, to The Eagles chętnie wysłuchają ofert. Tym bardziej, że Townsend podobnie jak Gray jest w ostatniej fazie swojego kontraktu. 

Urodzony w Birmingham piłkarz w obecnym sezonie przebywał na boiskach Premier League ledwie 18 minut. Regularnie grał jednak w rozgrywkach Premier League 2, gdzie w 4 występach strzelił 3 bramki i zanotował 1 asystę. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku transferu na SE25 będzie potrzebował nieco czasu na powrót do odpowiedniego rytmu meczowego.