CPFC Polska

Hitowy transfer o krok. Édouard podpisze kontrakt z Palace!

Hitowy transfer o krok. Édouard podpisze kontrakt z Palace!
Ian MacNicol/Getty Images

Poszukiwania bramkostrzelnego napastnika na Selhurst Park można uznać za zakończone. Nowym snajperem Orłów zostanie Odsonne Édouard, który dotychczas reprezentował barwy Celticu.

Francuski piłkarz jest powszechnie znany ze swojej znakomitej skuteczności. Wielu ekspertów zarzucało mu jednak, że świetne liczby wykręcał w słabej szkockiej lidze. Teraz wychowanek Paris Saint-Germain będzie miał okazję udowodnić swoje umiejętności w najlepszej lidze świata. 23-latek w poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach – wliczając do tego europejskie puchary – zdobył 22 bramki i zanotował 6 asyst w 40 spotkaniach. Statystyki z obecnego sezonu zamykają się w 3 golach i 2 asystach w 11 meczach. 

Negocjacje z The Bhoys trwały bardzo długo, ale przedstawiciele Crystal Palace doszli w końcu do porozumienia z władzami ekipy z Glasgow co do kwoty transakcji, która zamknie się w 15 milionach funtów - twierdzi John Percy z The Telegraph. Édouard ma stawić się we wtorek rano w południowym Londynie, gdzie przejdzie niezbędne badania medyczne, po czym złoży podpis pod długoterminowym kontraktem. Wielkim zwolennikiem tego transferu był Patrick Vieira, a nie bez znaczenia pozostała także postać jednego z asystentów naszego menedżera, Saïd Aïgoun, który lata temu pracował z Édouardem w akademii PSG.