CPFC Polska

International Eagles - rekord Hennessey'a, gol Batshuayia, czyli czwartek pełen emocji

cpfc.co.uk

Ah, cóż to był za dzień! - mógł pomyśleć sobie Roy Hodgson obserwując reprezentacyjne zmagania swoich podopiecznych. Czwartek obfitował w lepsze i gorsze występy graczy Crystal Palace, ale na nudę na pewno nie mogliśmy narzekać.

Do szczególnie ciekawego starcia doszło w meczu towarzyskim Belgii z Wybrzeżem Kości Słoniowej, gdzie na boisku zobaczyliśmy aż trzech zawodników Crystal Palace. I tak naprawdę każdy z nich czymś się wyróżnił. Michy Batshuayi strzelił gola w 58. minucie, Wilfried Zaha wywalczył rzut karny, po którym piłkarze WKS doprowadzili do remisu, natomiast Christian Benteke nie nieco ponad 20 minut przed końcowym gwizdkiem zastąpił wspomianego Batsa i... pierwszy raz w karierze nałożył kapitańską opaskę w kadrze Czerwonych Diabłów.

Wayne Hennessey z pewnością ma mieszane uczucia po spotkaniu z Anglią. Mianowicie jego Walia przegrała na wyjeździe 3-0, ale on sam pobił kolejny reprezentacyjny rekord. Tym razem został bramkarzem z największą liczbą występów w narodowych barwach (92) zwrównując się przy tym z legendarnym Nevillem Southallem. Oczywiście kwestią dni jest, że ten rekord będzie śrubowany, gdyż wkrótce Walijczyków czekają kolejne pojedynki - przeciwko Irlandii i Bułgarii.

Ważne zwycięstwo w barażach do EURO 2021 przeciwko Norwegii odnieśli Serbowie w składzie, których zagrał kapitan Orłów, Luka Milivojević. Co prawda doświadczony pomocnik pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie, ale zdążył złapać żółtą kartkę za brzydki faul. Kto był jego ofiarą? Alexander Sørloth, czyli były snajper Palace, który niedawno na zasadzie transferu defnitywnego trafił do RB Lipsk. Popularni Orlovi (Orły!) awansowali do decydującej fazy barażów po trafieniu Milinkovicia-Savicia w 102. minucie dogrywki.

Niestety na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy nie zobaczymy na pewno Jamesa McCarthy'ego. Irlandia po rzutach karnych przegrała ze Słowacją. Pomocnik The Eagles przebywał na murawie do 61. minuty.

W nowym cyklu International Eagles będziemy regularnie podsumowywać dni, w których zawodnicy z Selhurst Park będą przywdziewać narodowe barwy. Zapraszamy do obserowania hashtagu #InternationalEagles na naszych kanałach społecznościowych!