CPFC Polska

Köln chce sprowadzić Meyera. Czy Niemiec wróci do Bundesligi?

Köln chce sprowadzić Meyera. Czy Niemiec wróci do Bundesligi?
cpfc.co.uk

Po wypadnięciu z łask Roya Hodgsona w Crystal Palace, Max Meyer jest łączony z przeprowadzką do Niemiec, gdzie 1. FC Köln jest zainteresowane jego usługami.

Gdy Meyer trafił na Selhurst Park wydawało się, że jest świetnym transferem w wykonaniu Orłów. Młody, perspektywiczny a przede wszystkim kreatywny. Miał wypracowywać akcje bramkowe dla kolegów i podbijać Premier League. Niestety skończyło się tylko na planach. Po byłego zawodnika Schalke zgłasza się 1. FC Köln. Czy Meyer chcąc ratować swoją karierę wróci do ligi, w której stawiał pierwsze kroki w futbolowym świecie?

Według lokalnej gazety Kölner Stadt-Anzeiger, Kozły mają oko na 25-latka od dłuższego czasu. To dlaczego wcześniej nie podpisali z nim kontraktu? Sprawa jest dość prosta, za pół roku Meyerowi kończy się kontrakt z The Eagles. W takim przypadku drużyna Köln mogłaby zabrać do siebie filigranowego pomocnika totalnie za darmo.

Co ciekawe największym problemem w ściągnięciu Meyera przez 1. FC Köln może stanowić jego obecna płaca. Pomocnik zarabia niecałe 10 milionów euro za sezon i jak wiadomo może nie chcieć obniżyć swoich wymagań finansowych.

Kozły są, również łączone z chęcią ściągnięcia Yannicka Gerhardta z Wolfsburga, któremu kończy się kontrakt po końcu sezonu. Mówi się, że pomocnik zwleka z nową umową, ale „Die Wölfe” nie tracą nadziei, by zatrzymać go w klubie.

Czterokrotny reprezentant Niemiec z pewnością nie będzie przedłużać umowy z Palace i odejdzie ze stołecznego klubu. O tym czy wróci do ukochanych Niemiec, czy zostanie w Anglii dowiemy się zapewne bliżej letniego okna transferowego.