CPFC Polska

Napastnik Mainz o krok od transferu na Selhurst Park

Napastnik Mainz o krok od transferu na Selhurst Park
bundesliga.com

Jean-Philippe Mateta na dniach ma podpisać kontrakt z Crystal Palace - informuje Dominic Fifield z The Athletic. Te doniesienia potwierdzają inne angielskie media na czele z BBC.

Francuski napastnik występuje w klubie z Moguncji od lipca 2018 roku. W bieżącym sezonie we wszystkich rozgrywkach strzelił 10 bramek w 17 meczach. Przedstawiciele The Eagles interesowali się 23-latkiem już latem, ale wówczas kluby nie doszły do porozumienia w sprawie transferu i ostatecznie Orły zdecydowały się na ponowne wypożyczenie Michy'ego Batshuyaia. Belg jednak zadzwoni po całości, podobnie jak Jordan Ayew i Christian Benteke, więc Roy Hodgson zażyczył sobie snajpera, który rozwiąże problemy posuchy bramkowej wśród napastników. 

Były młodzieżowy reprezentant Francji we środę ma zjawić się w południowym Londynie, gdzie przejdzie testy medyczne. Crystal Palace wypożyczy go na 18 miesięcy za 3 miliony euro z obowiązkiem wykupu za dodatkowe 15 milionów euro w przypadku rozegrania przez Matetę 15 spotkań w kolejnym sezonie. Z naszego punktu widzenia jest to bardzo dobrze skonstruowana dla Palace umowa, która w razie potencjalnego niewypału nie spowoduje wpompowania sporej ilości pieniędzy.