CPFC Polska

Oficjalnie: Akinwale podpisał profesjonalny kontrakt

Oficjalnie: Akinwale podpisał profesjonalny kontrakt
cpfc.co.uk

Victor Akinwale związał się z Crystal Palace pierwszą profesjonalną umową ważną do końca czerwca 2022 roku. To nagroda za bardzo dobrą postawę w minionym sezonie.

Nastoletni napastnik trenuje w klubie od 12. roku życia. W poprzednich rozgrywkach regularnie grał w drużynie U18 i zdobył 9 bramek w Premier League 2. Między innymi dzięki jego trafieniom młode Orły mogły cieszyć się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej w Anglii. Jego formę zauważył później ówczesny trener zespołu do lat 23, Shaun Derry, któr dał mu szansę gry ze starszymi kolegami. Niestety dobrą dyspozycję zniweczyła kontuzja, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy.

17-latek po złożeniu podpisu nie krył radości z tego faktu: "„Szczerze, to niesamowite uczucie. Czekałem na to całe życie. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy doprowadzili mnie do tego etapu – jestem gotowy, aby kontynuować swój rozwój w klubie." - skwitował młody Anglik, który już w pierwszym meczu Premier League U18 z Leicester City (3-1) zdobył 2 gole.