CPFC Polska

Oficjalnie: Butland został Orłem

Oficjalnie: Butland został Orłem
cpfc.co.uk

Jack Butland na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się ze Stoke City do Crystal Palace. Angielski bramkarz podpisał z naszym klubem trzyletnią umowę.

27-latek trafił na Selhurst Park ze względu na poważną kontuzję Wayne'a Hennessey'a - rezerwowego golkipera Orłów, który nabawił się urazu w ostatnim spotkaniu reprezentacji Walii. Będzie on pauzował przynajmniej do lutego przyszłego roku, więc The Eagles koniecznie musieli sprowadzić konkurenta dla Vicente Guaity. Opcji było kilka, ale wybór padł na wychowanka Birmingham City. Według medialnych doniesień za jego transfer włodarze Palace zapłacili 800 tysięcy funtów. W umowie znalazły się jednak dodatki, które ostatecznie mogą zwiększyć tę kwotę do 2 milionów brytyjskiej waluty. 

Butland w obecnym sezonie zdecydowanie przegrywał rywalizację z Adamem Daviesem. Swego czasu był jednak nadzieją reprezentacji Anglii jeśli chodzi o obsadę bramki. W kadrze Synów Albionu wystąpił dziewięciokrotnie i jeszcze w 2018 roku był wyceniany na ponad 20 milionów. Być może przenosiny do południowego Londynu pozwolą mu ponownie wznieść się na wyżyny swoich możliwości. O ile nie w tych rozgrywkach, to z pewnością na przestrzeni najbliższych miesięcy. Należy pamiętać, że wspomniany Guaita wkrótce będzie miał 34 lata - koniec jego kariery jest bliżej niż dalej. 

Witamy na Selhurst Park, Jack! 🔴🔵