CPFC Polska

Oficjalnie: Clyne wrócił do domu!

Oficjalnie: Clyne wrócił do domu!
cpfc.co.uk

Długo wyczekiwany przez kibiców Crystal Palace powrót stał się faktem. Nathaniel Clyne podpisał krótkoterminową umowę z naszym klubem.

Dla 29-letniego wychowanka Orłów jest to powrót na Selhurst Park po ośmiu latach. W międzyczasie były kadrowicz występował w barwach Southampton, Bournemouth i Liverpoolu, z którym rozstał się po wygaśnięciu kontraktu wraz z końcem minionego sezonu.

Prawy obrońca od mniej więcej połowy września trenował z pierwszą drużyną The Eagles. Pierwotnie Clyne miał gościnnie poćwiczyć po okiem Roya Hodgsona i tym samym spróbować znaleźć drużynę, która podpisze z nim kontrakt. Ostatecznie podczas treningów prezentował się na tyle dobrze, że włodarze Palace postanowili zaoferować mu umowę ważną do końca stycznia 2021 roku. 

14-krotny reprezentant Synów Albionu w latach 2008-2012 rozegrał w czerwono-niebieskiej koszulce 137 meczów. Z uwagi na przedłużającą się rehabilitację Nathana Fergusona jego jedynym konkurentem do gry będzie Joel Ward, którego forma w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. Tym samym z pewnością wkrótce zobaczymy go ponownie na boiskach Premier League.

Welcome home, Clyney! 🔴🔵