CPFC Polska

Oficjalnie: Dann odszedł z klubu

Oficjalnie: Dann odszedł z klubu
Getty Images

Scott Dann po siedmiu latach spędzonych na Selhurst Park rozgląda się za nowym pracodawcą. W czwartek The Eagles poinformowali, że środkowy obrońca nie przedłużył umowy, która wygasła z końcem czerwca. 

34-latek był zawodnikiem Crystal Palace od stycznia 2014 roku po transferze z Blackburn Rovers. Stoper z miejsca stał się kluczowym graczem drużyny - za sezon 2014/15 otrzymał statuetkę Playef of The Season, z kolei w następnych rozgrywkach zgarnął nagrodę Players’ Player of the Season. Łącznie w czerwono-niebieskiej koszulce zagrał w 181 spotkaniach, w których zdobył aż 17 bramek. 

Były kapitan Orłów odegrał znaczącą rolę w pamiętnych rozgrywkach FA Cup w 2016, gdy dotraliśmy do finału na Wembley, w którym niestety musieliśmy uznać wyższość Manchesteru United. Z biegiem czasu, mimo solidnej dyspozycji coraz częściej dokuczały mu kłopoty zdrowotne i nie był już zawodnikiem podstawowego składu. Na razie nie wiadomo, gdzie Dann będzie kontynuował swoją karierę, ale według ostatnich doniesień najbliżej mu jest do Birmingham City, w którym grał już w latach 2009-2011.