CPFC Polska

Oficjalnie: Édouard zawodnikiem Crystal Palace!

Oficjalnie: Édouard zawodnikiem Crystal Palace!
cpfc.co.uk

Odsonne Édouard oficjalnie przeniósł się z Celticu do południowego Londynu. Francuski napastnik podpisał z Crystal Palace kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku. 

Orły za jego transfer zapłaciły 14 milionów funtów. Zawarte w umowie dodatki gwarantują jednak The Bhoys dodatkowe 4,5 miliona w przypadku spełnienia odpowiednich warunków. Według medialnych doniesień 40% z tej transakcji powędruje na konto Paris Saint-Germain, którego 23-latek jest wychowankiem. Klub ze stolicy Francji zapewnił sobie ten procent przy sprzedaży Édouard na Celtic Park w 2018 roku. 

Piłkarz urodzony w Kourou w Gujanie Francuskiej to etatowy młodzieżowy reprezentant Francji. W każdej kategorii wiekowej bił wszelkie rekordy strzeleckie, a wystarczy wspomnieć, że w samej kadrze U21 strzelił 17 bramek w 14 spotkaniach. Znakomite statystyki pozostawi po sobie także w szkockim zespole, gdzie w 179 meczach zdobył 86 goli i uzbierał 39 asyst. Od dawna marzył o grze w Premier League i teraz będzie miał świetną okazję do udowodnienia swoich umiejętności na najwyższym poziomie.