CPFC Polska

Oficjalnie: Nowa umowa Benteke

Oficjalnie: Nowa umowa Benteke
cpfc.co.uk

Christian Benteke będzie zawodnikiem Crystal Palace przez kolejne dwa lata. Belgijski napastnik parafował właśnie nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku.

Popularny Big Ben minione rozgrywki zakończył z 10 bramkami na koncie, dokładając do tego 1 asystę w 30 spotkaniach. To w zdecydowanej mierze dzięki jego trafieniom mogliśmy cieszyć się z dosyć szybkiego utrzymania się w Premier League. 

"Christian jest integralną częścią umacniania naszej pozycji jako uznanego klubu Premier League w ciągu ostatnich pięciu lat. Jest wybitnym profesjonalistą i udowodnił, że nadal ma jakość i głód, by występować dla naszego klubu na najwyższym poziomie, a ja nie mógłbym być szczęśliwszy, widząc go w czerwono-niebieskiej koszulce przez kolejne dwa sezony." - powiedział prezes klubu, Steve Parish.

30-latek w ubiegłym sezonie zaliczył wielki comeback - wielu spisywało już go na straty po katastrofalnych trzech poprzednich sezonach - 6 goli w ciągu 3 lat, to co by nie mówić wielki dramat dla napastnika, który kilka lat wcześniej był uważany za jednego z lepszych snajperów w Anglii. 

"Wsparcie, które otrzymałem od fanów w tym trudnym okresie było niewiarygodne. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę powierzyć swoją przyszłość Crystal Palace. To już pięć lat, a przed nami jeszcze wiele dobrego. Mamy świetną grupę graczy i pracowników i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu, aby ponownie zagrać przed pełnymi trybunami." - skwitował reprezentant Belgii chwilę po złożeniu podpisu.