CPFC Polska

Pięciu rekonwalescentów gotowych do gry

Pięciu rekonwalescentów gotowych do gry
cpfc.co.uk

W ostatnim czasie na próżno było szukać pozytywnych informacji na temat stanu zdrowia naszych zawodników. Jednak na czwartkowej konferencji prasowej przed meczem z Wolverhampton Wanderers, Roy Hodgson poinformował, że aż pięciu niedostępnych dotąd graczy wróciło do pełni sprawności. 

Z niegroźnymi kontuzjami zmagali się James McCarthy i Gary Cahill, którzy po kilkunastu dniach przerwy ponownie biorą udział w treningach na pełnym obciążeniu i będą dostępni przy ustalaniu składu na wspomniane spotkanie z Wolves.

Najbardziej radosną nowiną jest mimo wszystko fakt, iż po prawie 10 miesiącach żmudnej rehabilitacji w końcu gotowy do gry jest... James Tomkins! To spore wzmocnienie naszej defensywy, gdyż angielski stoper przed urazem był w świetnej formie i dowodził poczynaniami całego bloku obrony Orłów. 

Izolacje po uzyskaniu pozytywnych wyników na obecność COVID-19 zakończyli już Jordan Ayew oraz Jack Butland, nasz nowy nabytek z ostatniego dnia letniego okna transferowego. Ten duet również będzie dostępny przy ustalaniu kadry meczowej. 

Długoterminowymi rekonwalescentami pozostają Wayne Hennessey i Connor Wickham, którzy z powodu kontuzji nie znaleźli się w 25-osobowej kadrze Palace na pierwszą połowę sezonu 2020/21. 

Jedyną niewiadomą w przypadku pojedynku z Wilkami jest Tyrick Mitchell, który doznał lekkiego urazu mięśniowego na wczorajszym treningu i jego zdolność do gry zostanie oceniona w piątek przez klubowy sztab medyczny.