CPFC Polska

Riedewald podpisze nową umowę

Riedewald podpisze nową umowę
cpfc.co.uk

Wygląda na to, że nowy kontrakt dla Jairo Riedewalda w Crystal Palace jest kwestią dni. Czytając doniesienia z The Athletic, możemy dojść do wniosku, że Holender jest gotów podpisać nową umowę z klubem.

24-latek występował w ostatnich sześciu meczach Premier League.  Po zmianie pozycji stał się nową gwiazdą środka pola The Eagles i jak najbardziej zasługuje na nowy kontrakt. Co ciekawe Jairo Riedewald przyszedł do Palace jako środkowy obrońca i dopiero w ostatnim czasie został przestawiony wyżej, co wyszło zdecydowanie na plus.

Według The Athletic, były zawodnik Ajaxu jest kluczową postacią w klubie po tym, jak imponował swoją postawą w trudnym dla niego okresie. Rzeczywiście, Riedewald w ogóle nie występował w Premier League podczas sezonu 2018/19, ale nadal ciągle trenował z drużyną, co sprawiło, że w tym sezonie Hodgson na niego postawił i na ten moment jest to strzał w dziesiątke.

W wieku 24 lat jest jednym z młodszych zawodników w drużynie Eagles, a decyzja o pozostaniu w przyszłości na Selhurst Park jest uważana za próbę obniżenia przez klub średniej wieku w swoich szeregach.

W zeszłym sezonie mieli najstarszy skład w Premier League, a do tego wszystkiego dochodził wysoki rachunek płac, który był problemem w ich próbach pozyskania nowych zawodników, więc budowanie przyszłości w ramach zakontraktowania wciąż młodego Jairo Riedewalda wydaje się być bardzo dobrym pomysłem.

Żaden gracz Palace nie zanotował większej dokładności podań niż Riedewald (92,4% według WhoScored), więc pomysł, by zastąpił takich graczy jak Luka Milivojević i James McArthur jest bardzo realnym planem.