CPFC Polska

Sakho bez przyszłości na Selhurst Park

Sakho bez przyszłości na Selhurst Park
cpfc.co.uk

Mamadou Sakho odejdzie z Crystal Palace wraz z końcem bieżącego sezonu - donosi George Sessions z PA Sport. Francuz jest zbyt dużym obciążeniem dla klubowych finansów, które są niewspółmierne do jego boiskowej formy w ostatnich kilkunastu miesiącach. 

Rosły stoper z powodu różnych urazów w trwających rozgrywkach ligowych przebywał na murawie jedynie 275 minut. Odkąd 31-latek pojawił się na SE25 jego kariera notorycznie jest naznaczona kolejnymi problemami zdrowotnymi. Dopiero kilka dni temu były reprezentant Francji wrócił do treningów z pełnym obciążeniem po czterech miesiącach przerwy. 

Sakho trafił do drużyny The Eagles w sierpniu 2017 roku z Liverpoolu (po wcześniejszym okresie półrocznego wypożyczenia) za przeszło 26 milionów funtów. To obok Christiana Benteke drugi najdroższy piłkarz w historii naszego klubu. Dodatkowo środkowy obrońca jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w drużynie - zarabia 100 tysięcy funtów tygodniowo, co w przeliczeniu rocznym daje aż 5,2 miliona brytyjskiej waluty. To zdecydowanie za dużo jak na ledwie 75 występów w czerwono-niebieskiej koszulce. 

Crystal Palace ma najstarszą drużynę w całej lidze i stopniowo odmładza kadrę. Nie dziwi więc, że bez większego żalu pożegnamy Mamadou Sakho. Jego wiek, podatność na kontuzje i horrendalne zarobki nasilają poczucie, że nie warto jest się oddawać sentymentom i należy zamknąć ten rozdział. Z pożytkiem dla klubu, jak i zawodnika.