CPFC Polska

Townsend ma propozycję nowej umowy. Czy z niej skorzysta?

Townsend ma propozycję nowej umowy. Czy z niej skorzysta?
cpfc.co.uk

Crystal Palace proponuje długoterminowy kontrakt dla Androsa Townsenda. Skrzydłowy latem był w orbicie zainteresowań West Bromwich Albion, co przyspieszyło skonkretyzowanie oferty prolongaty.

Były reprezentant Anglii miał słaby miniony sezon, ale w obecnych rozgrywkach należy do wyrożniających się postaci drużyny Roya Hodgsona. 29-latek zagrał dotychczas we wszystkich 6 meczach, w których strzelił 1 bramkę i zanotował 2 kluczowe podania. Przede wszystkim jest bardziej widowiskowy i imponuje przygotowaniem fizycznym. 

Jego przyszłość na Selhurst Park nie jest jednak pewna, ponieważ kontrakt wychowanka Tottenhamu wygasa latem przyszłego roku. Zgodnie z doniesieniami The Sunday Mirror włodarze ekipy z południowego Londynu przygotowali dla niego długoterminową umowę, dzięki której angielski piłkarz nie opuściłby Crystal Palace wraz końcem obecnej kampanii. Z tego co udało nam się ustalić miałby to być czteroletni kontrakt.

Według wspomnianego brukowca zawodnik urodzony w Walthamstow miałby w drużynie Slavena Bilicia zająć miejsce Kamila Grosickiego, który prawdopodobnie odejdzie do Nottingham Forest. Reprezentant Polski nie był co prawda pierwszoplanową postacią The Baggies, lecz Townsend byłby niewątpliwe gwiazdą WBA.

Anglik wielokrotnie w różnych wywiadach podkreślał, że świetnie czuje się na SE25, więc wydaje się mimo wszystko, że powinniśmy być spokojni o przebieg negocjacji. Szybki skrzydłowy wchodzi właśnie w najlepsze lata piłkarskiej kariery, dlatego też dłuższa umowa nie powinna nikogo dziwić.