CPFC Polska

Trzech młodzieżowców trafiło na wypożyczenie

Trzech młodzieżowców trafiło na wypożyczenie
cpfc.co.uk

Jacob Russell, Rohan Luthra i Lewis Hobbs najbliższe miesiące spędzą na wypożyczeniach w klubach z niższych lig angielskich.

Russell i Luthra to bramkarze, którzy rywalizowali ze sobą w drużynie do lat 18. Zaliczyli też debiuty w kolejnej kategorii wiekowej, czyli U23. Duet golkiperów latem podpisał profesjonalne umowy z Crystal Palace. Teraz na Selhurst Park postanowiono, że dla ich rozwoju najlepsza będzie regularna gra z dorosłymi zawodnikami.

Pierwszy z nich będzie reprezentował barwy Ramsgate, które występuje obecnie w South East Division of the Isthmian League - jest to siódmy poziom rozgrywkowy. Na tym samym szczeblu będzie występował Luthra, który swego czasu był powoływany na konsultacje szkoleniowe do reprezentacji Anglii U15. 18-latek będzie grał dla South Park, które dla odmiany gra w South Central Division. 

O jeden poziom wyżej będzie miał szansę grać wspomniany na początku Hobbs, który udał się na wypożyczenie do Welling United. To 20-letni defensor, który trafił do południowego Londynu rok temu z Cheshunt. W minionym sezonie zagrał siedem razy dla Crystal Palace U23. Prawdopodobnie tych występów byłoby więcej, gdyby nie zawieszenie rozgrywek z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.